Jak podnieść jakość pracy urzędu?

Kto odpowiada za efektywność pracy Urzędu?

Praca zespołowa a efektywność pracy urzędu

W urzędzie liczy się praca zespołowa, która jest dobrze oceniana przez pracodawcę i daje dobre efekty. Wydziały współpracują ze sobą. Ścisła współpraca procentuje. Umiejętność pracy w zespole jest jedną z dziesięciu kompetencji miękkich, które są bardzo dobrze oceniane przez pracodawców. Przekłada się na bardzo dobre efekty i wzmacnia firmę. W urzędzie szczególne znaczenie ma taka praca w działach tworzących projekty dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej. 

Efektywność pracy urzędu a kreatywność

Praca w urzędzie uznawana jest za działanie mało kreatywne. Jednak wcale tak nie jest. Kreatywność sprawdza się doskonale w takiej pracy i ma bardzo duże znaczenie. Oczekiwana jest kreatywność w tworzeniu i prowadzeniu projektów współfinansowanych z funduszy UE, w działaniach różnego rodzaju. Kreatywność pozwala podchodzić do wielu zadań nieszablonowo i niestandardowo.

Jak motywować urzędników do wydajnej pracy?

Motywowanie pracowników jest ważne wszędzie. Urząd nie odbiega od normy - w takim miejscu pracownicy także muszą być motywowani. Motywacja może być płacowa oraz pozapłacowa. Płacowa to premie, nagrody, wszelkie finansowe dodatki. Pozapłacowa motywacja to np. służbowe auto do użytku prywatnego, dobrej klasy telefon komórkowy, wczasy opłacone przez pracodawcę czy np. bon na zakupy lub voucher do spa. Motywować można na różne sposoby. Pracownicy urzędów dostają premie, nagrody lub np. bony zakupowe. Dodatkiem jest także tzw. grusza, czyli dopłata do wczasów czy innych form wypoczynku. Nie jest to duża kwota, często wynosi 300, 500 czy 800 złotych, jednak też jest to pomoc finansowa i wsparcie na różne potrzeby.

Motywacja zawsze ma znaczenie, a szefowie urzędów już dawno zrozumieli, że motywowanie pracowników jest bardzo ważne i ma sens. Dzięki niemu pracownicy czują się potrzebni i widzą, że firma dba o nich i pragnie ich nagrodzić za dobrą pracę. Urzędnicy potrzebują takiego poczucia, ponieważ bardzo często niewiele zarabiają, a potrzebują docenienia. 

Autor postu @klient - 27-06-22

Wpisy dotyczace artykułu

Ostatnio na naszym blogu

Uslugi elektroniczne w urzedzie

Jak skorzystać z usługi ePuap?

28-06-2022

Jak skorzystać z usługi eDeklaracje?Usługi elektroniczne w urzędzie są coraz ważniejsze. Urzędy odcho

Czytaj dalej

Jak wyglada praca w Call Center

Co warto wiedzieć o pracy w Call Center?

16-06-2022

Jakie są najczęstsze zadania wykonywane w Call Center? Niejedna osoba zastanawia się jak wygląda pra

Czytaj dalej

Jak skutecznie komunikowac sie z petentem

Komunikacja z petentem - skuteczne metody

13-05-2022

Jak rozwiązywać problemy z petentem? Komunikacja jest często pierwszym krokiem do rozwiązania proble

Czytaj dalej

Loading...